Rodzaje kostki granitowej

 
Najczęściej stosowane rodzaje kostki granitowej

Rozmiar i kolor kostki granitowej w dużej mierze wpływa jaka będzie cena za ułożenie metra kwadratowy podjazdu czy też parkingu.

Najczęściej stosowane rozmiary kostki granitowej  dostępnej na rynku.
4/6, 7/9, 8/11, 15/17.

 

Kostka granitowa czarna

Kostka granitowa czarna - jedna z najszlachetniejszych kostek.

stosowana jako element wykończeniowy, do akcentowania krawędzi lub tworzenia wielorakich wzorów. Ze względu na swoją czystą i jednolitą barwę wymaga szczególnego podejścia przy jej układaniu.
kostka granitowa szaro-ruda

kostka granitowa szaro ruda rozmiar duży

Kostka granitowa szaro-ruda odmiana ta, jedna z najczęściej stosowanych kostek, nadaję się świetnie do wszelkich prac wielopołaciowych, wyjątkowo łatwa w utrzymaniu nie wymaga specjalnych nakładów pielęgnacyjnych w połączeniu z kostką rudą nadaje wykańczanej powierzchni bardzo estetyczny wygląd.
realizacje w kostce szaro-rudej
Kostka granitowa szara odmiana jasna drobnoziarnista , bardzo popularna ze względu na bardzo jednolitą barwę.
Ze względu na rzadkość jej występowania należy do grupy kostek szlachetnych.
Kostka granitowa szara odmiana jasna gruboziarnista, najczęściej stosowne ze wszystkich kostek, swoją popularność zdobyła tak w inwestycjach prywatnych jak w miejscach publicznych. Prawie jednolita jasna barwa nie absorbuje mocno pyłu i brudu komunikacyjnego.
Kostka "ruda" drobnoziarnista gramaturą zbliżona do kostki szarej, jasnej drobnoziarnistej ale o przewadze wybarwienia żółto-czerwonego. Tak jak kostka szara drobnoziarnista należy do kostek rzadkich i szlachetnych.
Kostka "ruda" gruboziarnista gramaturą zbliżona do kostki szarej, jasnej ale o przewadze wybarwienia żółto-czerwonego. Popularna w budownictwie prywatnym, pasuje do ciepłych barw architektonicznych jak żółcie, brązy i beże lub architektury drewnianej.
Kostka granitowa czerwona.
Może być wykorzystywana do tworzenia całych powierzchni, ale najczęściej stowuje się ją do akcentowania krawędzi i różnych kształtów
obrzeże granitowe

obrzeże z granitu

Kostka granitowa 15/17. Najczęściej stosowana jest do wykańczania krawędzi kostki, tworzenia przegród w ogrodzie, rabat, można z niej wykonywać zabudowy klombów z kwiatkami, małe ścianki ogrodowe i wiele innych projektów.
Rozmiar ten dostępny jest praktycznie we wszystkich kolorach kostki granitowej. Tak wygląda obrzeże wykonane z tej kostki.
Płyty granitowe na tarasPłyty granitowej to wyjątkowo trwały element do wykończenia tarasów, schodów, i innych płaskich powierzchni na których wymagana jest gładka struktura.
Wyjątkowo twardy i trwały materiał w połączeniu perfekcyjnym montażem gwarantuje długowieczne użytkowanie.
Bogata kolorystyka odpowiadająca kolorystyce kostek granitowych umożliwia dowolne łączenie kostki granitowej i płyt granitowych w jednej realizacji.
Granit na tarasie realizacje